Profesyonel Kablo El Aletleri!!

Hidrolik Sıkma

hidrolik-sikma

Hidrolik Sıkma

Kullanım alanı her geçen gün artış gösteren hidrolik sıkma ürünleri, yüksek basınçlı olan hidrolik sıkıştırma işlemlerinde tercih edilen ürünler olarak biliniyorlar. Genel olarak bakıldığı zaman hidrolik sıkma ürünleri kablo, boru ve tel bağlantıları gibi endüstriyel uygulamalarda kullanılırlar. Farklı bağlantı tipleri oluşturmak adına kullanılan ürünler; hızlı, güvenli ve güçlü bir şekilde sıkma işlemini yapar. İşlemler sırasında hidrolik pres kullanılır. Presin içerisinde yer alan hidrolik sıvı, presin hareket ettirilmesi ile beraber sıkıştırma çenesine aktarılır. Sıkıştırma çeneleri de sıkıştırılacak bağlantıyı tutarak hidrolik basınç uygulamasını yapar. Böylelikle de güvenli, sızdırmaz ve dayanıklı şekilde bağlantının sıkılması sağlanır.

Farklı boyut ve tiplere sahip olmalarının yanı sıra farklı çene setlerine sahip olan hidrolik sıkma ürünlerindeki çene setleri, bağlantının şekline ve boyutuna uygun olacak tarzda özel olarak tasarlanıyor. Bununla beraber kapasite ve basınç aralığı konusunda farklılıklar da yine ürünlerin modellerine bağlı olarak değişim gösteriyor. Var olan bu alternatifler sayesinde de kullanım alanına göre en iyi sonuçların ortaya çıkması sağlanmış oluyor.

Hidrolik Sıkma Başlıkları

Farklı endüstriyel uygulamalarda kullanılan hidrolik sıkma başlıkları, bu alanda son derece önemli ürünler arasında kendine yer buluyor. Var olan bu başlıklar, yüksek basınca sahip hidrolik sistemler ile çalışıp boru hatlarının ya da boru bağlantı elemanlarının sıkıştırılması işlemini gerçekleştirmek için kullanılırlar. İşlemlerin hızlı ve sorunsuz şekilde yapılabilmesi adına hidrolik sıkma başlıkları kendi içlerinde farklı boyutlara, tasarıma ve şekle sahiptir.

Özellikleri farklı olsa da hidrolik sıkma başlıklarının en büyük avantajlarından bir tanesi, boru hattı sistemlerinde kullanımının son derece kolay olması, sıkıştırma işleminin güvenilir ve hızlı şekilde yapılabilmesidir. Bununla beraber hidrolik sıkma başlıkları, diğer sıkma yöntemlerine oranla çok daha yüksek güvenlik düzeyini sağlaması ile bilinirler. Bundan dolayı da hidrolik sıkma başlıkları başta inşaat olmak üzere petrol ve gaz endüstrisi, gemi inşaatı, makine imalatı gibi farklı endüstrilerde aktif olarak kullanılıyor.

Birçok farklı boyuta ve şekle sahip olan hidrolik sıkma başlıklarından en iyi performansın elde edilebilmesi adına mutlaka kullanılacağı boru bağlantı elemanlarının ya da boru hatlarının şekillerine göre seçimin yapılması gerekir. Şekil ve boyutun yanı sıra hidrolik sıkma başlıkları kendi içlerinde üretildikleri malzemelere göre de farklı kategorilere ayrılır. Bu sayede kullanım esnasında başarılı sonuçlar için doğru malzemeden üretilen başlıklar içerisinden rahatlıkla seçim yapılmasını mümkün kılar. Hidrolik sıkma başlıklarından uzun zamanlar boyunca yüksek performans elde etmek isteyenler, başlıkları doğru şekilde kullanmanın yanı sıra gerekli bakım onarım işlemlerine de dikkat etmek gerekir.

Bataryalı Hidrolik Sıkma Aletleri

Bataryalı hidrolik sıkma aletleri, tel ve kablo terminalleri gibi çeşitli malzemelerin sıkıştırılması adına kullanılan aletlerdir. Batarya tarafından desteklenen hidrolik sistemleri sayesinde yüksek basınçla kuvvetin uygulanması ile beraber malzemelerin etkili şekilde sıkıştırılması mümkün hale gelir.

Birbirinden farklı endüstrilerde kullanılan bataryalı hidrolik sıkma aletleri aktif olarak telekomünikasyon, inşaat, petrol, elektrik gibi çeşitli sektörlerde tercih edilir. Elektrik sektöründe bu aletler kablo uçlarının ve kablo terminallerinin sıkıştırılması adına kullanılırken inşaat endüstrisinde ise boru bağlantı elemanlarının ve boru hatlarının sıkıştırılması için kullanılır. Telekomünikasyon endüstrisinde ise fiber optik kabloların sıkıştırılması adına sıklıkla tercih edilir.

Genel olarak bataryalı hidrolik sıkma aletlerinin kullanıcılarına sunmakta olduğu en büyük avantajlar; kullanımının son derece kolay olmasının yanı sıra hızlı işlem yapılabilmesi, yüksek oranda sıkıştırma kuvvetinin sağlaması ve kolaylıkla taşınabilmesi olarak ön plana çıkıyor. Üretildikleri ilk günden bu yana bataryalı hidrolik sıkma aletleri, kablo terminallerinin ve boru hatlarının sıkıştırılması işlemini diğer yöntemlere nazaran çok daha verimli ve hızlı bir şekilde yapmasına olanak sağlar.

Üretimi yapılan bataryalı hidrolik sıkma aletleri; batarya paketi, hidrolik silindir, hidrolik pompa ve sıkma yüzeyinden meydana gelir. Batarya paketi olarak tanımlanan parça, aletin çalışabilmesi adına gerekli gücü sağlar. Hidrolik silindir, sıkma işleminin gerçekleştirildiği parça olarak bilinir ve sıkma yüzeyi ile beraber çalışır. Hidrolik pompa ise hidrolik silindiri hareket ettirir.

Kullanımı esnasında pek çok farklı avantajı beraberinde getirmekte olan bataryalı hidrolik sıkma aletlerinin üretimlerinin ilk aşamasında yalnızca belli başlı boyut ve şekillere sahipti. Bundan dolayı da pek çok farklı alanda aslında son derece başarılı sonuçları ortaya koyabilecek iken kullanılamıyordu. Zamanın ilerlemesi ile birlikte ise bataryalı hidrolik sıkma modellerinin ortaya koymakta olduğu avantajlar son derece ciddi bir şekilde artış göstermeye başladı. Bunun sonucunda da farklı sektörlerde kullanılabilmesi adına çeşitli boyut ve şekillerde hazırlanarak kullanıma sunuluyor.

Kullanım için bataryalı hidrolik sıkma aleti seçiminin en doğru şekilde yapılabilmesi adına mutlaka kullanılacağı alandaki ürünlerin boyutlarına ve şekillerine dikkat etmek gerekir. Bataryalı hidrolik sıkma aletleri, farklı sıkma kafaları ile beraber kullanılabilir. Hali hazırda kullanıma sunulan bu kafalar, çeşitli boyutlara sahip olan boru bağlantı elemanları ve kablo terminalleri için özel olarak tasarlanmıştır.

Instagram
Döviz Kuru Seçiniz
USD Amerika Birleşik Devletleri (ABD) doları